V okolí

Hotel Adria leží v centru historické Prahy

7 minut pěšky od Staroměstského náměstí, 8 minut od Karlova mostu a 10 minut metrem na Pražský hrad. Metro a tramvaje přímo u hotelu a klidná rozlehlá zahrada za hotelem. Nákupní centra, butiky, restaurace, bary a zábavní podniky všude kolem. Umíte si představit lepší místo pro vaši dovolenou?

Kamkoli se budete chtít vydat, cokoli budete chtít zažít – máte to na dosah ruky.

Obecní dům

Obecní dům

5 minut pěšky

Obecní dům je jedna z nejvýznamnějších secesních staveb v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v blízkosti Prašné brány. Na jeho výzdobě se podíleli ve své době nejslavnější čeští umělci. Je to nádherný komplex sloužící k mnoha účelům, v jehož centru se nachází Smetanova síň- jeden z největších koncertních sálů ve městě. Často se tam pořádají také plesy a výstavy. Kromě jiných zajímavostí, můžete v Obecním domě navštívit například elegantní francouzskou restauraci, americký bar či restauraci ve stylu české pivnice.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

7 minut pěšky nebo 1 stanici metrem

Staroměstské náměstí je se svými vzácnými budovami a překrásnými kostely nejvýznamnějším historickým náměstím v Praze a jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě. Jeho historie sahá až do dvanáctého století. Staroměstské náměstí původně sloužilo jako centrální tržiště pro Prahu. V průběhu staletí zde byly postaveny budovy v románském, barokním a gotickém stylu a s nimi vznikly příběhy bohatých obchodníků a politických intrik. Nejpozoruhodnějšími památkami tohoto náměstí jsou bezpochyby mohutný Týnský chrám, věž Staroměstské radnice a slavný Orloj.

Židovské město

Židovské město

15 minut pěšky nebo 1 stanici metrem

Židovská čtvrť v Praze se nachází mezi Staroměstským náměstím a Vltavou. Její historie sahá až do třináctého století, kdy bylo Židovské obci v Praze nařízeno opustit své domovy a usadit se na jednom místě. Její dnešní podoba vznikla především během přestavby v období mezi lety 1893-1913. Tyto stavby tvoří nejzachovalejší celek židovských památek v celé Evropě. Do této čtvrti patří i židovské muzeum, Staronová synagoga a starý židovský hřbitov, nejvýznamnější památka svého druhu v Evropě.

Karlův most

Karlův most

8 minut pěšky nebo 1 stanici metrem

Karlův most, spojující dvě strany Prahy, byl postaven ve čtrnáctém století. Tato velkolepá stavba je jednou z nejlepších turistických atrakcí města, a je to hlavní pěší trasa spojující Staré Město s Malou Stranou. Most se vyznačuje neustálým množstvím lidí, pouličních malířů, muzikantů a turistů. Most byl postupně ozdoben třiceti sochami a sousošími. Snad nejzajímavější, stejně tak i nejstarší, je socha Jana Nepomuckého.

Pražský hrad

Pražský hrad

2 stanice metrem a 10 minut pěšky

Pražský hrad je největší středověký hradní komplex v Evropě a starobylé sídlo českých králů. Je nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí.  Zahrnuje několik paláců, pozorovací věž, muzeum, uměleckou galerii či klášter. Součástí Pražského hradu je mohutná katedrála Svatého Víta. Dnes je Pražský hrad sídlem prezidenta České republiky a slouží jako historické a politické centrum jak Prahy, tak i státu. Velkou atrakcí je střídání stráží, které se koná každou hodinu, v poledne se slavnostními fanfárami.

Adria Hotel Prague | Prague | Romantická restaurace v Praze

Restaurace Triton 1912

Vítejte v TRITON Restaurantu!
Adria Hotel Prague | Prague | Konferenční sál Neptun

Konferenční prostory

Řekněte nám, co potřebujete, a zbytek nechte na nás.


Oficiální webové stránky
Rezervujte přímo

​​
 Rekonstruované pokoje v klasickém stylu

​​
100 let tradice

Nekonečně historie pěšky